План мероприятий шестого школьного дня
- Автор: admin
- Просмотров: 239
ПЛАН мерапрыемстваў у шосты школьны дзень
на ІІ паўгоддзе 2023/2024 навучальнага года
СТУДЗЕНЬ
ЛЮТЫ
САКАВІК
КРАСАВІК
МАЙ
ПЛАН
мерапрыемстваў у шосты школьны дзень на І паўгоддзе 2023/2024 н.г.
Дата |
Час |
Мерапрыемства |
Удзельнікі |
Адказныя |
02.09.2023 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
10.00 |
Ралявая гульня “Ад зерня да хлеба на стале” |
І – ІV кл. |
Паляшук В.І |
11.00. |
Пазнавальна-гульнёвая праграма “Прафесіі з вялікай перспектывай” |
V- VІІІ кл. |
Парфенчык Л.В. |
|
09.09.2023 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
10.00. |
Дзень здароўя. Спаборніцтвы па міні-футболе |
І- VІІІ кл. |
Сазон А.М. Козел І.М. |
11.00. |
Інтэрактыўная пляцоўка “Вучымся быць здаровымі” |
V- VІІІ кл |
Урублеўская С.А. |
|
16.09.2023 Дзень грамадзянскага і патрыятычнагадухоўна-маральнага выхавання |
10.00. |
Пазнавальна-гульнёвая праграма “Беларусь мая сінявокая” |
І-ІV класы |
Бойко С.В. |
11.00. |
Піянерскі збор-старт “Разам мы сіла!” |
V – VІІІ класы |
Аляксеенка Г.С. |
|
23.09.2023 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
10.00. |
Майстэрня зносін “Цеплыня сямейнага ачагу” |
І – ІV класы |
Іжко Л.П |
11.00. |
Пазнавальная гульня “Сямейныя традыцыі” |
V-VІІІ класы |
Кіеўска В.У. |
|
30.09.2023 Дзень традыцый |
10.00. |
Інтэлектуальна-забаўляльна праграма “7 цудаў Беларусі” |
І – ІV класы |
Макарэвіч І.А. |
11.00. |
Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы. |
V-VІІІ класы |
Сазон А.М. |
|
07.10.2023 Дзень грамадзянскага і патрыятычнагадухоўна-маральнага выхавання |
10.00. |
Круглы стол “Сімволіка маёй краіны” |
І – ІV класы |
Іжко Л.П. |
11.00. |
Экскурсія ў г.Ваўкавыск |
V – VІ класы |
Аляксеенка Г.С. Карлюк С.М. |
|
19.00. |
Вечар адпачынку |
VІ-ХІ кл |
Урублеўская СА |
|
14.10.2023 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
10.00. |
Дзень здароўя. |
І – VІІІ кл. |
Сазон А.М. |
11.00. |
Творчая майстэрня - выстава “Нашым мамам прысвячаецца” |
ІV- VІІІ класы |
Козел І.М. Карлюк С.М. |
|
19.00. |
Святочная праграма “Матуліны рукі адзіныя ў свеце” |
VІ-ХІ класы |
Парфенчык Л.В. Зданоўская А.М. |
|
21.10.2023 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
10.00. |
Гадзіна творчасці “Майстэрства нашых рук” |
І-ІV класы |
Макарэвіч І.А. |
10.00 |
Валанцёрская субота: клопат пра адзінокіх састарэлых (у рамках патрыятычнага марафону працоўнага выхавання “А што ТЫ зрабіў для Беларусі?” |
ХІ клас |
Карлюк С.М. Зданоўская А.М. |
|
10.00. |
Экскурсія ў в/ч “Служыць Радзіме салдат” |
V –VІІІ кл |
Герасімаў Г.Ф. |
|
19.00 |
Вечар адпачынку |
VІ-ХІ кл |
Саласцюк А.В. |
|
28.10.2023 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
10.00. |
Гадзіна зносін з элементамі гульні “Мае абавязкі ў сям’і” |
І-ІV класы |
Бойко С.В. |
11.00. |
Практыкум “Мастацтва жыць у сям’і” |
V-VІІІ класы |
Аляксеенка Г.С. |
|
19.00 |
Свята “Асенні баль” |
VІ-ХІ кл. |
Кл.кір VІ-ХІ кл. |
|
04.11.2023 Дзень грамадзянскага і патрыятычнагадухоўна-маральнага выхавання |
10.00. |
Аперацыя “Помнік” |
Бойко С.В. |
|
11.00. |
Акцыя “Чысты лес!” |
Аляксеенка Г.С. |
||
11.11.2023 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
10.00. |
Дзень здароўя “Вясёлыя старты” |
І-ІV класы |
Сазон А.М. Козел І.М. |
11.00. |
Гульня-падарожжа “Здорава здаровым быць” |
V-VІІІ класы |
Карлюк С.М. |
|
19.00. |
Спартыўны вечар |
VІ-ХІ кл. |
||
18.11.2023 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
10.00. |
Гутарка “Мы - дзеці роднай зямлі” |
І-ІV класы |
Паляшук В.І. |
11.00. |
Сады надзеі – сады будучага (у рамках патрыятычнага марафону працоўнага выхавання “А што ТЫ зрабіў для Беларусі?” |
V-VІІІ класы |
Кіеўска В.У. |
|
19.00. |
Вечар адпачынку “Родны край свой любі і ведай” |
VІ-ХІ кл. |
Урублеўская С.А. |
|
25.11.2023 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
10.00. |
Гульнёвая праграма “У паход па рэцэпты шчасця” |
І-ІV класы |
Іжко Л.П. |
11.00. |
Філасофскі стол “Сям’я – самы каштоўны дар” |
V-VІІІ класы |
Саласцюк А.В. |
|
19.00. |
Вечар здароўя |
VІ-ХІ кл. |
Зданоўская А.М. |
|
02.12.2023 Дзень грамадзянскага і патрыятычнагадухоўна-маральнага выхавання |
10.00. |
Гістарычны часопіс “Па сцяжынках гісторыі маёй вёскі” |
І-ІV класы |
Паляшук В.І. |
11.00. |
Вусны часопіс “Лепш няма Зямлі роднай” |
V-VІІІ класы |
Кіеўска В.У. |
|
19.00. |
Спартыўны вечар |
VІ- ХІ кл. |
Урублеўская С.А. |
|
09.12.2023 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
10.00. |
Дзень здароўя |
І-ІV класы |
Сазон А.М. Козел І.М. |
11.00. |
Віктарына “Па сцяжынцы выпрабаванняў” |
V-VІІІ класы |
Макарэвіч І.А. |
|
19.00. |
Прававы турнір |
VІ-ХІ кл |
Саласцюк А.В. |
|
16.12.2023 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
10.00. |
Гадзіна творчасці “У свеце прафесій ” |
І-ІV класы |
Бойко С.В. |
11.00 |
Валанцёрская субота: чараўніцтва на Ражство (у рамках патрыятычнага марафону працоўнага выхавання “А што ТЫ зрабіў для Беларусі?” |
V-VІІІ класы |
Карлюк С.М. |
|
19.00. |
Канцэртная праграма “Ярмарка працы” |
VІ-ХІ кл. |
Леанард Г.А. |
|
23.12.2023 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
10.00. |
Выстава навагодніх кампазіцый “Навагодніх фарбаў карагод” |
І-ІV класы |
Іжко Л.П. |
11.00. |
Гульнёвая праграма “Сям’я – апора шчасця” |
V-VІІІ класы |
Аляксеенка Г.С. |
|
30.12.2023 |
10.00 |
Дабрачынная акцыя “Віншуем з Новым годам і Калядамі” |
І- ХІ класы |
кл.кіраўнікікі І-ХІ класаў |
18.00. |
Навагодні баль-маскарад |
VІ-ХІ кл. |
Зданоўская А.М. |